Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Angeles Dance Group > Doprava > aktuálně

Ministr Ťok chce otevřít další úsek D11 o délce 23 km do 3 let, zamítl rozklad pana Kučery

Stavební povolení pro úsek D11 ze Smiřic do Jaroměře platí

Redakce / 5.04.2018, Jaroměřsko
Ministr dopravy Dan Ťok na základě návrhu rozkladové komise zamítl rozklad Františka Kučery proti vydanému stavebnímu povolení na 7,4 kilometru dlouhého úseku D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří. Patnáctým dnem po vyvěšení rozhodnutí ministra na úřední desce ministerstva dopravy nabyde stavební povolení právní moci a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může dokončit přípravu.

FOTOGALERIE - Ministr Ťok chce otevřít další úsek D11 o délce 23 km do 3 let, zamítl rozklad pana Kučery

„Mezi Hradcem Králové a Jaroměří probíhá archeologický průzkum, už je vytyčená trasa budoucí dálnice a probíhají přípravné práce před samotným zahájením stavby. Všechny potřebné pozemky máme vykoupené, podepsané smlouvy se zhotovitelem a platné už máme dvě stavební povolení ze tří. Kde to bude možné, zahájíme v následujících měsících stavbu,“ říká ministr dopravy Dan Ťok. 

Probíhající archeologické jsou viditelné například i ze silnice směřující ze Zaloňova do Jaroměře i železnice vedoucí z Jaroměře dále na Hradec.

Platné stavební povolení má již také úsek z Předměřic nad Labem do Smiřic. U úseku D11 z Hradce Králové do Předměřic se bude stavební řízení opakovat, samotnou dostavbu dálnice to ale už nezpozdí, naopak cílem nové žádosti ŘSD je stavební řízení urychlit. „U části dálnice z Hradce Králové do Předměřic nad Labem musíme dořešit nové stavební povolení tak, aby se v druhé polovině roku mohl začít stavět i tento úsek a za tři roky jsme mohli otevřít celých 23 kilometrů pokračování dálnice D11,“ dodává Ťok.

Aktuálně je rozestavěno přes 140 kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Práce pokračují na jihočeské dálnici D3, kde se staví osmikilometrový úsek mezi Bošilcem a Ševětínem a téměř 11 kilometrů dlouhý úsek Ševětín – Borek. Dále se bude pracovat například na rozestavěném úseku D48 Rybí – Rychaltice, na D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí a na obchvatech měst. Na interaktivní mapě ŘSD není v Královéhradeckém kraji zatím  uvedena v přípravě ani realizaci žádná stavba.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ŘSD


Související články
Stavba D11 do Jaroměře by mohla začít na přelomu 2017/2018, patří mezi prioritní stavby
Úsek D11 Jaroměř - Smiřice již zná zhotovitele. Čeká se na povolení a archeology
Vláda přijela v pondělí do Jaroměře. Kromě D11 a D35 se řešil i Josefov
V úterý 15. května 2018 byla zahájena výstavba dálnice D11 v úseku Smiřice–Jaroměř
Další úsek D11 některým obcím uleví, novým přitíží. Jednání s Kocbeří stále probíhají
Začal se stavět další úsek D11 - z Hradce Králové do Smiřic
Stavba D11 v úseku Hradec Králové - Smiřice v ohrožení. Nebyla dosud zahájena
Aktuální video ze stavby dálnice z Hradce do Jaroměře
Byl otevřen další úsek dálnice D11 z Hrace Králové do Jaroměře. Podívejte se na videoreportáž a záznam prvního průjezdu
Vaše komentáře
Ťok - za, haŘidič, 5.04.2018 22:33, Reagovat
Tenhle Ťok už toho za 4 roky nesliboval a stále nic. Hlavně že po roce raději stáhnul žádost o stavební povolení na úsek z HK. Nejvíce by tomu pomohl, kdyby od toho raději utekl. Stejně tak celepé ANO!

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 470x