Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Angeles Dance Group > Doprava > aktuálně

Ve Dvoře Králové se sešli polský ministr infrastruktury Andrzej Adamczyk a český ministr dopravy Dan Ťok

Redakce / 17.07.2017, Dvůr Králové nad Labem
Dnes se v Hankově domě ve Dvoře Králové sešli polský ministr infrastruktury a stavebnictví Andrzej Adamczyk a český ministr dopravy Dan Ťok. Polský ministr zde potvrdil, že ještě letos se začne stavět stavebně náročný poslední úsek rychlostní silnice S3 Bolkow – Lubawka, který naváže na plánovanou dálnici D11. Na českém území se dle slov českého ministra letos otevře dvoukilometrový úsek z Osiček do Hradce Králové a začne se stavět část dálnice D11 směřující do Smiřic a dále do Jaroměře.

FOTOGALERIE - Ve Dvoře Králové se sešli polský ministr infrastruktury Andrzej Adamczyk a český ministr dopravy Dan Ťok

Celý úsek z Hradce Králové do Jaroměře měří 22,5 kilometru. Na polské straně je nyní ve výstavbě přibližně 180 kilometrů dálnice a na poslední úsek ke státním hranicím probíhá výběrové řízení.

Jak uvedlo ministerstvo na svém webu, v současnosti probíhá v Polsku třetí kolo výběrového řízení na zhotovitele výstavby dvou úseků rychlostní silnice S3 Bolkow – Kamienna Góra (16,1 km) s Kamienna Góra – Lubawka – státní hranice (15,3 km). Polský ministr infrastruktury a stavebnictví Adamczyk pochválil Českou republiku za vyjednání výjimky u Evropské komise tak, aby nemusela na zbývajících stavbách D11 opakovat proces posuzování vlivu na životní prostředí, tzv. EIA a stavebně náročný úsek mohla letos stavět. Uvítal, že jsou další úseky silnic před svým zahájením.


Český ministr dopravy pozval svého polského kolegu na slavnostní otevření posledního chybějícího úseku do Hradce Králové, který bude zprovozněn v srpnu. Zároveň řekl, že se v letošním roce začnou stavět další úseky dálnice D11 do Smiříc a Jaroměře a v přípravě je i zbývající část k hranicím. V úseku z Hradce Králové do Jaroměře v současé době probíhá archeologický průzkum, na který má na podzim navázat stavba dálnice. 

Český ministr dopravy dnes také uvedl, že realizace navazujících úseků z Jaroměře do Trutnova a na státní hranici s Polskem je závislá na vydání územního rozhodnutí a bude zahájena nejdříve v roce 2020.


Kateřina Sekyrková


Zdroj a foto: www.mdcr.cz


 

Související články
V září by měla začít stavba dalšího úseku dálnice D11 z Hradce Králové do Trutnova. Až nyní však začínají archeologické práce.
"Zlatý důl" - jak nazývají archeologové okolí Labe - možná zbrzdí stavbu dalšího úseku dálnice D11
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1490x