Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Angeles Dance Group > Krimi

Během víkendu došlo v Trutnově k napadení čtyř osob. Policie posílila hlídky

Redakce / 20.09.2016, Trutnovsko a Úpicko
Během uplynulého víkendu měli trutnovští policisté napilno. Zaměstnali je neznámí útočníci, kteří od pátku 16. září do neděle 18. září napadli v centru Trutnova a v Dolním a Horním Starém Městě čtyři osoby.

K prvnímu případu došlo v pátek  16. září krátce před dvaadvacátou hodinou nedaleko cvičiště kynologického spolku na stezce pro pěší a cyklisty, která vede podél řeky Úpy směrem k sídlišti Zelená louka. Neznámý cyklista zde zaútočil na nic netušící mladou ženu, které způsobil bodné poranění. Útočník ihned z místa odjel směrem do Horního Starého Města. Zraněná žena byla převezena a poté i hospitalizována v trutnovské nemocnici. Tímto žádáme občany, kteří se v inkriminované době pohybovali v blízkosti místa útoku, aby se obrátili na linku tísňového volání 158. I zdánlivě bezvýznamná informace může být důležitým vodítkem k dopadení pachatele. 

Druhý případ se stal v sobotu 17. září před jednou hodinou ranní v Křižíkově ulici v parku  pod bývalou jazykovou školou Labyrint. Zde neznámý pachatel po předešlé slovní a následně i fyzické potyčce napadl muže, kterému způsobil řezné poranění.

V pořadí již k třetímu napadení došlo o několik minut později v Horské ulici u obchodního domu Máj, kde neznámý útočník napadl po předchozí slovní rozepři mladíka, kterého udeřil pěstí do obličeje. Útočníkem měl být muž snědé pleti v bílém triku, kterého doprovázela žena rovněž snědé pleti.

Poslední případ se odehrál krátce po půlnoci na neděli 18. září v Horním Starém Městě na neudržovaném zatravněném pozemku, který se nachází naproti železniční zastávce u budovy ČEZu. Neznámý pachatel zde  napadl třiačtyřicetiletého muže, kterému způsobil řeznou ránu v horní polovině těla a několik povrchových zranění. Poškozený byl následně ošetřen v trutnovské nemocnici.

Policie České republiky tímto upozorňuje občany, kteří se budou v nočních hodinách pohybovat  jak v centru Trutnova, tak i v dalších částech města, aby byli opatrní a více si všímali svého okolí. V případě podezřelého chování neznámých osob, aby se obrátili na linku tísňového volání 158.

Nutno zdůraznit, že podobné případy, ke kterým došlo v průběhu uplynulého víkendu, nebyly v posledních týdnech, ani měsících v Trutnově zaznamenány.  Pokud ale byl někdo podobnému ataku vystaven a neučinil o tom oznámení, žádáme,  aby se dostavil na nejbližší služebnu  k podání vysvětlení. Zároveň vyzýváme občany, kteří by mohli k jednotlivým případům nebo k osobám pachatelů sdělit jakoukoliv informaci, aby tak neprodleně učinili na lince tísňového volání 158. I bezvýznamná informace může mít zásadní vliv na dopadení pachatele.

Policie České republiky těmto případů věnuje mimořádnou pozornost a činí veškeré kroky k jejich objasnění. S ohledem na spáchaná protiprávní jednání byl zvýšen počet policejních hlídek, které dohlížejí  na klid a veřejný pořádek nejen v centru Trutnova, ale i v přilehlých lokalitách.

Policisté případy vyšetřují jako přečiny výtržnictví a pokus těžkého ublížení na zdraví a dále jako přestupek proti občanskému soužití. 

mjr. Hana Klečalová
Policie ČR

Související články
Pátrání po 33leté ženě z Trutnova bylo pozastaveno
Policie pronásledovala zdrogovaného řidiče až na Velký Vřešťov
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 381x
 
Hodnocení článku: