Vyhledej
Taneční skupina Angeles Dance Group > Služby občanům > Úřady

Schůzka ŘSD s Petrem Holubcem z Hajnice kvůli D11 se nekonala

Redakce / 14.01.2022, Královédvorsko
Tiskový mluvčí ŘSD Jan Rýdl našemu portálu oznámil, že domluvená schůzka s Petrem Holubcem, majitelem pozemků v Hajnici, který se jako jediný odvolal 23. prosince 2021 proti územnímu rozhodnutí D11 1108 Jaroměř-Trutnov se včera (13. ledna 2022) nekonala.

Rýdl odmítal více toto setkání komentovat. Na začátku tohoto však informoval, že s majitelem pozemků v Hajnici a okolí bude Ředitelství silnici a dálnic v nejbližších dnech jednat. 

V případě nedohody hrozí půlroční i delší zdržení výstavby navazujících úseků D11, které se mají začít stavět v roce 2024. Samotné odvolání řeší krajský úřad Královéhradeckého kraje. Dle informací denik.cz Holubec podal loni v územním řízení osm námitek.

Petr Holubec vlastní domy a pole v Hajnici. Nelíbí se mu řešení protihlukových stěn a cesty pro techniku, napadá však i procesní pochybení při územním řízení. Přes malou část jeho pozemků u Tadeášových Domků má dálnice dokonce vést.  

Tři obce, kterých se výstavba dalšího úseku D11 týká, podaly námitky v územním řízení: Kocbeře, Choustníkovo Hradiště a Hajnice. Nikdo z nich odvolání po vydání územního rozhodnutí (dále ÚR) nepodal s tím, že je patrná snaha dohodnout se a najít řešení. Spolu s nimi podaly námitky i 4 fyzické osoby. Zpracování ÚR tak bylo náročné a zdlouhavé: úřad s obcemi podél trasy včetně Hajnice projednal požadavky, aby pokud možno už k žádným protestům nedošlo. 

Přesto přišlo od člověka, jehož rodinný příslušník pracuje na odboru výstavby a plánování ve Dvoře Králové. 

Celé odvolání si můžete přečíst zde (dokument PDF).

Vydané územní rozhodnutí se týká těchto katastrálních území: 

Brod nad Labem, Brusnice, Choustníkovo Hradiště, Dolní Vlčkovice, Dvůr Králové nad Labem, Hořenice, Horní Žďár, Kocbeře, Kyje u Hajnice, Slotov, Stanovice u Kuksu, Starý Rokytník, Střítež u Trutnova, Studenec u Trutnova, Záboří u Dvora Králové, Zboží u Dvora Králové. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ŘSD, fcb Dálnice 11 okolo Trutnova, Denik.cz

Související články
Co čeká řidiče po otevření nového úseku D11?
Byl otevřen další úsek dálnice D11 z Hrace Králové do Jaroměře. Podívejte se na videoreportáž a záznam prvního průjezdu
Pan Holubec odmítl řešení ŘSD ohledně jeho požadavků
Vaše komentáře

Přečteno 3238x