Vyhledej
Taneční skupina Angeles Dance Group > Turistika > ZOO a Safari

ZOO Dvůr Králové se od soboty 23. července rozezní rytmy Afrického festivalu. Potrvá do neděle 31. července.

Redakce / 24.07.2016, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
V sobotu 23. července bude ve dvorské zoo zahájen tradiční Festival Africa Live plný africké hudby, tanců, umění, ale i jídla a zábavy pro děti. Pro místní je důležité opět zprovoznění jediného letního kina ve Dvoře Králové, které je součástí královédvorské zoo. Hlavními hvězdami festivalu jsou zimbabwská již tradičně hudební a taneční skupina IYASA a trio vokalistů Insingizi.

Pestrý program však nabízí návštěvníkům i další africká vystoupení, těšit se tak mohou na bubeníky z Konga a Angoly, zpěváky a tanečníky z Gambie a Senegalu nebo skupinu Ngoma Africa z Tanzanie, jejichž hudba pronikla v posledních letech do celého světa. Nejvýznamnější akce jsou součástí kalendáře akcí na tomto webu. 

„Cílem festivalu je především, aby se návštěvníci dobře bavili. Kromě toho bychom je ale rádi blíže seznámili s rozmanitou africkou kulturou. Proto kromě hudby a tanců zažijí i pravé africké tržiště se spoustou ručně vyráběných dekorací a předmětů, kulinářské speciality nebo budou moct sledovat při práci africkou sochařku Maudy Muhoni z umělecké komunity Tengenenge v Zimbabwe,“ uvedl ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Vybrané večery budou patřit rytmickým koncertům skupiny IYASA, která letos zavítá do Evropy již popatnácté, nebo zimbabwské trojici a cappella zpěváků Insingizi. Chybět nebude oblíbené promítání filmů s africkou tematikou – dojde tak třeba na animovaný film pro děti Zambezia či slavné romantické drama Vzpomínky na Afriku. Večerní programy budou doplněny o oslnivou ohnivou show nebo vystoupení skupiny Sahar.

Afriku ještě více přiblíží vyprávění spisovatelky Zuzany Beranové, která v zoo dokonce uspořádá autogramiádu své nejnovější knihy Poslední nosorožec, nebo bývalé české diplomatky v Keni a Zimbabwe Marie Imbrové. Besedy budou probíhat v kavárně Karen v Neumannově vile.

Na své si během festivalu přijdou i děti. Každý den na ně čekají dovednostní úkoly a soutěže, za jejichž splnění získá každý malou odměnu. To vše doplněno oblíbeným malováním na obličej nebo zaplétáním typických afrických copánků.

Součástí programu bude také slavnostní pojmenování letošních mláďat – dvou samečků nosorožců černých a čtyř mláďat lemurů kata.

Program festivalu Africa live ZOO

Související články
Festival Africa Live
Festival AFRICA LIVE s vůní Maroka i královédvorskou orientální tanečnicí
Vaše komentáře

Přečteno 287x