Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Angeles Dance Group > Doprava > aktuálně

Dva měsíce trvající rekonstrukce povrchu komunikace ze Dvora do Zboží a Choustníkova Hradiště začíná zítra

Redakce / 22.05.2016, Dvůr Králové nad Labem
Od 23. května do konce července 2016 je uzavřen pro tranzitní dopravu úsek silnice II/299 ze Dvora Králové do Choustníkovo Hradiště přes Zboží. Obslužná vozidla a obyvatelé ze Zboží se domů dostanou po celou dobu stavby - jen od 23. května do 5. června pro ně nebude možný příjezd od Dvora Králové nad Labem a od 6. června do 24. července 2016 zase od Choustníkova Hradiště a Žirče.

Objízdná trasa pro tranzitní dopravu povede po silnici I/37 z Choustníkova Hradiště do Kocbeře a odtud po silnici II/300 do Dvora Králové nad Labem. Zajištěná je i náhradní autobusová doprava pro Zboží: náhradní zastávka bude na křižovatce u bývalé ovocné školy u odbočky na Kocbeře a dále bude autobus pokračovat přes Zboží nebo Žireč podle aktuálního průběhu stavby.

Obsah stavebních prací

„V úseku od křižovatky s ulicí K Rybníkům ve Dvoře Králové nad Labem až do Choustníkova Hradiště dojde k celoplošné opravě asfaltobetonového povrchu vozovky. Stavbaři po odfrézování povrchu provedou lokální sanaci konstrukčních vrstev vozovky podle jejich stavu, opraví propustky, vyčistí příkopy, zpevní krajnice, vymění svodidla a položí nový asfaltový koberec. Dále bude vybudována vjezdová brána, což je zpomalovací prvek, na vjezdu do Zboží směrem od Choustníkova Hradiště. Chybět nebude ani nové dopravní značení,“ uvedl Jan Sedláček, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem.

Vydávání povolenek k vjezdu

Do zákazu vjezdu bude vjezd povolen pouze místním občanům na základě povolenky, kterou vystaví zhotovitel stavby a bude předávána občanům proti podpisu. Povolenky bude možné vyzvednout na místní čerpací stanici LPG ve dnech 24. května 2016 a 31. května 9:00–10:00 a 26. května a 2. června 13:00–14:00 hod. Po těchto termínech bude možné povolenky vyzvednout pouze po domluvě na tel.: 498 77 00 76 ve firmě EUROVIA, Horská 133, Trutnov (mezi hotelem Davídek a čerpací stanicí MOL).

Nové chodníky

Na opravu povrchu vozovky naváže rekonstrukce chodníků v intravilánu Zboží v délce 640 m, kterou bude realizovat město Dvůr Králové nad Labem. „V rozpočtu města pro letošní rok jsou na tyto práce vyčleněny 2 mil. Kč včetně DPH.  Následovat by měly po ukončení prací na vozovce, a to z důvodu koordinace. V rámci rekonstrukce povrchu vozovky stavbaři totiž také položí nové silniční obruby tak, aby město už nemuselo do opraveného povrchu komunikace znovu zasahovat. Již na přelomu dubna a května provedli pracovníci městských vodovodů a kanalizací ve Zboží výměnu části vodovodu,“ dodal Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku. 

Zdroj: www.mudk.cz

Související články
Nová varianta napojení Dvora Králové na D11
Parkování v nemocnici bude do konce roku omezené. Začíná se stavět nová laboratoř.
Opravy městských sítí ve Dvoře pokračují - stěhují se do jiných úseků. Řidičům přibývají další omezení.
Na Benešově nábřeží opravují kanalizaci, poté začne rekonstrukce komunikace
Puchmajerova ulice v Podharti je opět jen částečně průjezdná. Rekonstruuje se vodovod včetně přípojek
Loni rozkopaný chodník v Jiráskově ulici bude během léta vydlážděný
Dopravní omezení ve Dvoře Králové nad Labem a okolí - léto 2016
KRÁLOVÉDVORSKÝ OKRUH 2016 se jede již tento víkend
Objíždka Zboží potrvá až do září, oprava silnice v úseku Dvůr Králové n. L. - Choustníkovo Hradiště nabírá zpoždění
Nedodržení termínů - nemoc stavebních prací ve Dvoře Králové. Aneb máme se bát dalších rekonstrukcí?
Silnice na Choustníkovo Hradiště bude od soboty od 10. září průjezdná, nyní přijdou na řadu chodníky ve Zboží
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1256x