Vyhledej
Taneční skupina Angeles Dance Group > Doprava > aktuálně

Nová varianta napojení Dvora Králové na D11

Redakce, J. H. / 7.05.2015, Dvůr Králové nad Labem
Ne titulek není špatně! Vím, že tady u nás už to nebude D11, ale R11 - tedy nikoliv dálnice, ale rychlostní silnice (a je to škoda). Skutečná dálnice totiž bude na nějakou (nikdo neví jak dlouhou) dobu končit za Jaroměří dálniční křižovatkou u budoucí odbočky na Náchod! A někdo přišel se zajímavou myšlenkou! Pokud by se tato křižovatka jen trochu upravila, bylo by to k nynější průmyslové zóně Borka (Juta) "zadem" pouhých cca 7,5 km! A protože nejvíce kamionů v současné době a pravděpodobně i v budoucnu bude právě z Juty (nutno říct "aspoň že tak"), tak je jasné, že toto řešení značně uleví obrovské části našeho města, protože těžké kamiony nebudou projíždět jeho centrem. A protože budoucí R11 zcela jistě přitáhne i další dopravu například od Hostinného či od Hořic, jeví se toto řešení pro město z dopravního hlediska celkem rozumně.

Na druhou stranu velice doufám, že toto řešení se nestane definitivním a pro plánovače dálnice nebude důvodem ke zrušení plánovaného sjezdu z R11 u Kocbeří, nebo u Choustníkova Hradiště, které jsou pro dopravu v regionu zásadní! Také doufám, že zástupci města mají na zřeteli, že v současné době je sice JUTA největší zaměstnavatel a prosperující firma, ale město nutně potřebuje i další zaměstnavatele a jedno z mála míst určených pro průmysl je mezi Zbožím a Dvorem Králové! Abychom si pro prospěch jedné firmy nezavřeli dveře k dalším! Já si netroufám soudit, do jaké míry tomuto místu navrhované řešení pomůže, či ublíží!

V každém případě nyní krajský úřad na dodatečnou žádost provádí případovou studii. Na obrázku je jedna z možných variant napojení.

jh

Související články
Letošní dopravní omezení ve Dvoře začínají. Benešovo nábřeží a silnici do Zboží již okupuje MĚVAK.
Dva měsíce trvající rekonstrukce povrchu komunikace ze Dvora do Zboží a Choustníkova Hradiště začíná zítra
V září by měla začít stavba dalšího úseku dálnice D11 z Hradce Králové do Trutnova. Až nyní však začínají archeologické práce.
"Zlatý důl" - jak nazývají archeologové okolí Labe - možná zbrzdí stavbu dalšího úseku dálnice D11
Aktuální video ze stavby dálnice z Hradce do Jaroměře
Byl otevřen další úsek dálnice D11 z Hrace Králové do Jaroměře. Podívejte se na videoreportáž a záznam prvního průjezdu
Vaše komentáře

Přečteno 1476x