Vyhledej
Taneční skupina Angeles Dance Group > Doprava > aktuálně

Nákladní doprava bude i po 17. prosinci stále proudit přes Jaroměř. Nový úsek D11 bude zpoplatněn

Redakce / 28.10.2021, Jaroměřsko
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se nepodařilo skloubit dvě stavby, které by skutečně vyřešily problém tranzitu nákladní dopravy přes Jaroměř. Úsek D11 ze Semonic do Jaroměře bude otevřen 17. prosince, ale obchvat Jaroměře se v tomto termínu otevřít nepodaří.
V úterý 26. října 2021 jednal hejtman Martin Červíček na ŘSD ohledně řešení záměrů přeložky silnice Zboží - Choustníkovo Hradiště a také situace v okolí Jaroměře po zprovoznění dalšího úseku D11 až do Jaroměře. 

Chybějící napojení na Náchod


"Po řadě problémů a úskalí, s nimiž jsme se museli vypořádat v uplynulých měsících (např. vyvlastnění v souvislosti s dostavbou kruhové křižovatky Jaroměř-sever), dojde po spuštění ke zlepšení zatížení na silnicích v Jaroměři díky odklonu dopravy na Trutnov. Problémem však zůstává tranzitní nákladní doprava, která pojede z dálnice na I/33 ve směru Náchod. Ta bude odkloněná z dálnice již v Semonicích (tzv. exit Jaroměř-jih) na stávající I/33. Než se podaří postavit obchvat kolem Jaroměře (stavba v plánu 2022 - 2024), bude projíždět Jaroměří," zmínil hejtman na svém facebookovém profilu. 

Osobní doprava na Náchod bude sjíždět z dálnice na kruhové křižovatce Jaroměř-sever směrem do města. "Po společných jednáních věřím, že ŘSD udělá vše proto, abychom v horizontu dvou let dospěli k definitivnímu řešení a prosím, pojďme to všichni ještě chvilku vydržet," zmínil hejtman reálnou situaci.

V rámci jednání s ŘSD hejtman řešil ještě změny a úpravu dopravního značení, dočasnou světelnou signalizaci, spolupráci s policií na zajištění nového režimu a podrobnější informace pro veřejnost. 

Aktuální dopravní omezení

Aktuálně bude od 28. 10. do 17. 12. 2021 z důvodu výstavby části malookružní křižovatky včetně napojení přivaděče k dálnici D11-1107 omezen provoz pro osobní dopravu na silnici I/37 (mezi obcemi Hořenice – Heřmanice). Tranzitní doprava zůstává na I/37, kde bude provoz řízen kyvadlově pomocí světelného signalizačního zařízení. Osobní doprava také může projet po I/37, nebo využít objízdných tras, aby se vyhnula případným kolonám.

Kruhová křižovatka od Velichovek byla v plánu již na tento rok, ale přesunula se na rok 2022 z důvodu dostavby úseku D11. Výstavba započne na jaře. 

Zpoplatnění nového úseku D11

Bohužel nově otevřený úsek D11 Semonice-Hořenice je ministerstvem dopravy již brán jako součást poměrně dlouhého úseku dálnice (22,5 + 5 km) a bude zpoplatněn

Situaci nákladní dopravy v regionu zásadně vyřeší až dostavba D11 z Jaroměře do Trutnova a z Trutnova na státní hranici. Dle vyjádření pana hejtmana, bude mít úsek z Jaroměře do Trutnova rok zpoždění, ale stavba by měla započít v roce 2024

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb profil Martina Červíčka


Související články
Z důvodu zdržení dostavby dálnice D11 hrozí v Trutnově a v obcích na trase za pět let dopravní kolaps.
Jaroměř patří mezi další města v kraji, která mají nové autobusové nádraží
Staré dálniční známky končí, od pondělí jen elektronické
D11 do Jaroměře pro motoristy do vánoc, pro nemotoristy na 1 den
Co čeká řidiče po otevření nového úseku D11?
U sjezdu před Jaroměří se po otevření nového úseku D11 změní přednost
Byl otevřen další úsek dálnice D11 z Hrace Králové do Jaroměře. Podívejte se na videoreportáž a záznam prvního průjezdu
Vaše komentáře

Přečteno 3693x