Vyhledej
Novinky emailem
Taneční skupina Angeles Dance Group > Rozhovory > Osobnosti regionu

Lucie Sýkorová z TS Attitude: „Výzvy jsou super. Motivují nás a dostávají z naší osobní "komfortní zóny”.

Někdy je těžké sebe nebo dítě přihlásit do zájmových kroužků nebo sportovních oddílů, když neznáte osobně člověka, který kroužek vede. V tomto rozhovoru vás seznámíme s Lucií Sýkorovou - mladou a velmi schopnou vedoucí taneční skupiny Attitude. Právě rozhovor s Luckou vás možná dovede do tělocvičny na Slovanech. A nejen na tancování.

Lucko, evidentně patříte mezi nejakčnější lidi ve městě. Právě ve Dvoře je nejviditelnější vaše činnost v taneční skupině Attitude, kterou jste založila v roce 2011. Kolik má v současné době členů?

V současné době máme přes 100 členů - cca 60 tanečníků - dětí, 20 tanečníků dospělých a asi tak 50 lidí navštěvuje naše taneční open classy a GYM.

Mezi dospělé tanečníky patří určitě i rodiče - chodí tancovat s dětmi nebo mají vlastní "třídu"? 

Rodiče a dospělí nad 25 let mají tréninky své. Minulý rok jsme pro ně otevřeli taneční lekce, kde se věnujeme stylům street dance - hip hop, RnB a někteří tatínci se učí i break dance. Letos v nich budeme určitě pokračovat a nabírat i další zájemce. 

Můžete pro neznalé vysvětlit pojmy open class a GYM?

Open class jsou taneční lekce, které nabízíme široké veřejnosti. Od října bude jejich rozpis zveřejněn na našich webových stránkách (www.ts-attitude.com). Budeme vést lekce twerku, contemporary, fitness dance a hip hopu. GYM jsme otevřeli minulý rok v rámci zlepšování fyzické kondice u našich tanečníků. Nabízíme zde FUNKČNÍ TRÉNINKY. Pro rostoucí popularitu zdravého životního stylu jsme tyto tréninky rozšířili i pro širokou veřejnost.

Takže ten, kdo viděl závody Attitude challenge v sobotu 12. září na koupališti a líbila se mu ta „dřina”, tak může přijít k vám? Co to znamená nabízíme funkční tréninky - že je v té tělocvičně někdo, kdo se mi bude věnovat a radit co a jak mám dělat?

Přesně tak, rádi uvítáme další sportovní nadšence. Tréninky vedou osobní trenéři, kteří u jednotlivců dbají na správnou techniku prováděných cviků a posouvají naše hranice dál a dál.

Tělocvična TS AtttitudeTělocvična TS Atttitude na Slovanech ve Dvoře Králové

Zpátky k tancování. Kdy jste začínala s výukou tance?

Vedla jsem malou skupinu tanečníků v Choustníkově Hradišti od roku 2005 a na Střední zdravotní škole Trutnov od roku 2006. V DDM Jednička jsem byla od roku 2007 a od roku 2011 jsme se osamostatnili od DDM Jednička a vytvořili jsme si základnu na Slovanech. Pod vzniklé občanské sdružení (dnes spolek) stále spadáme.

Jaké je věkové složení Taneční skupiny Atttiude a co vůbec slovo attitude znamená?

Máme otevřeny lekce pro děti od 3 let až po dospělé tanečníky. Jsou zařazeny do skupin Baby, Děti, Junioři, Hlavní věková kategorie a Rodiče. 

Slovo Attitude má mnoho významů. Je to postoj, držení těla, póza, přístup a někdy se překládá také jako drzost (která k tanci ve stylu hip hop z části patří :)).

Jste jediný trenér nebo máte pomocníky?

Pomáhají mi i další trenéři  každá věková kategorie má určeny dva až tři. Máme to rozdělené tak, že já vymýšlím choreografie, a ostatní lektoři je se mnou učí, dohlíží na ostatní, jestli správně dotahují pohyby apod. Také spolupracujeme s ostatními tanečními skupinami z Jaroměře, Náchoda, Rychnova nad Kněžnou, Hradcem Králové a dokonce i z Prahy. Lektoři z těchto skupin k nám dojíždějí a učí nás další taneční kroky... Patronem naší skupiny, naším dalším lektorem, naší chloubou je Chris Mathis Shake z USA. Ten za námi dojíždí jednou ročně. Nepomáhají mi ale jen tito lektoři, ale i celkově všichni Attituďáci. Každý, kdo mezi nás přijde, musí vidět přístup všech Attituďáků, jak se máme rádi a pomáháme si navzájem. Výjimky jsou všude, ale tady to tak opravdu na 99 % funguje. Jsme parta :).

Vaše taneční skupina jezdí i na soutěže. Jaké jsou cíle taneční skupiny?

Hlavním cílem naší skupiny je dobrá parta. Ale bez úspěchů by to také nešlo...

Každým rokem získáváme více a více ocenění a tím i respekt mezi ostatními tanečními skupinami. V letošním roce jsme si z tanečních soutěží odvezli 18 1.-3. míst a to nás ještě nějaké soutěže čekají.

Je nutné, aby váš člen jezdil po tanečních soutěžích? Kolik soutěží za rok absolvujete?

Není to nutné, nabízíme i nesoutěžní skupiny. Soutěžní skupina během roku absolvuje 5 - 8 soutěží.

Sama se ještě také aktivně účastníte tanečních soutěží?

Účastním se aktivně všech soutěží, jako "moje děti", i když v letošním roce jsem své tanečníky pozorovala spíš ze strany porotců. Ale chybí mi to, takže letos budu zase čelem :).

Vůbec nechápu, jak to všechno zvládáte. Jaké je vaše povolání?

Je to jen o plánování a o lidech okolo mě, kteří mají stejné nebo podobné zájmy. Jediné, s čím se mi občas kříží plány, a to hlavně sobotní soutěže, je škola. Ale díky ostatním lektorkám vedení Attituďáků to zvládáme bez problému. Co se týká zaměstnání, jsem voják z povolání.

Takže vojenský dril máte v krvi a funkční trénink se nabízí. Evidentně máte ráda výzvy, ale řekněte mi, kdy jste sama začala s tancem a kdo vás učil?

Výzvy jsou super, motivují a dostávají nás z naší osobní "komfortní zóny”.

Od třech let jsem chodila na aerobik, který předcvičovala moje mamča. Navštěvovala jsem různé pohybové kroužky, ale se street dance jsem začala až v 13 letech. Učila mě tady ve Dvoře Eva Heringová, velice úspěšná tanečnice.

Nyní máte pronajaté prostory na Slovanech, ovšem jejich součástí není jen taneční prostor. Součástí je i posilovna a „klubovna”, tedy vše, co souvisí s vašimi dalšími aktivitami. Bylo těžké ve Dvoře najít vhodný prostor?

Měla jsem štěstí. Toto místo bylo tím prvním, které mi bylo doporučeno. Nejdříve jsme si pronajali jen tančírnu a postupem času i další prostory - kuchyňku a šatnu. Majitel nám vyšel vstříc a pomohl s rekonstrukcí. Nyní tu máme opravdu všechno, co si jen můžeme přát - od tančírny přes šatnu, "gaučárnu", hračkárnu/klubovnu, kuchyňku/bar až po zmiňovaný GYM. Neustále pracujeme na tom, aby si tu našel každý "to své". S našim zázemím jsme naprosto spokojeni.

Jak je oddíl financovaný? Máte podporu města?

TS Attitude DKnL je financována z členských poplatků, podporou od města Dvůr Králové nad Labem, Královehradeckého kraje, Místní akční skupinou Dvůr Králové nad Labem, ale také našimi sponzory - ANOAR PRAGUE, spol. s r. o. - Georgios Karadzos.  

Kolik stojí roční členství, pokud dítě jezdí či nejezdí na závody?

Roční členství u nesoutěžních kategorií je 1300 Kč. V ceně jsou tréninky 1krát týdně po 60 minutách a zapůjčení tanečních kostýmů na vystupování (u kterého je účast dobrovolná).

U  soutěžních je cena 3000 Kč - v této ceně jsou zahrnuty taneční lekce, vlastní taneční kostým a startovné na všechny soutěže. Takže tato cena zahrnuje už veškeré poplatky a v daném tanečním roce už člen nic neplatí.

Kam a kdy se k vám zájemci mohou připojit? Minuý týden jste pořádali nábor - byl poslední?

Členy budeme přibírat v průběhu celého září. Nováčci se mohou připojit na break dance každou středu od 17 do 18 hod. a "hiphopeři" vždy v pátek od 16 do 20 hod. První hodiny jsou zdarma - každý se může přijít podívat a vyzkoušet si, jestli by to pro něj bylo to "pravé ořechové".

Děkuji za rozhovor.

Kateřina Sekyrková

www.kralovedvorsko.cz


Další články Taneční skupina Attitude DKnL

Související články
Nové workouotové hřiště bylo instalováno na koupaliště až po sezoně. Nevadí, nezkazí se.
V Trutnově se zájemci naučili čistit mysl s renomovaným učitelem klasické jogy Dr. Óm Ánandem
Soutěžní taneční páry kroužily po parketu Hankova domu celý víkend
Taneční skupina Attitude otevírá taneční lekce pro minitanečníky ve věku 2,5 - 4 roky
Úspěchy orientálních tanečnic ze Dvora Králové
Dubenecká škola měla otevřeno i v sobotu. Lidé se zde léčili tancem.
Taneční skupina Attitude úspěšně zahájila letošní taneční sezónu
Tanečně-divadelní show IDENTITY
Orientální tanec pomůže srovnat záda i psychiku. Ve Dvoře je učí mladá studentka - zkušená tanečnice Khattya.
Identity - 4. ročník divadelně-taneční show TS Attitude v pátek 27. května 2016
Tanečně-divadelní show IDENTITY uvedlo přes 90 tanečníků!
Letní příměstské tábory s TS Attitude DKnL
TS ATTITUDE: Ohlédnutí za tanečním rokem 2015/2016
Příměstský tábor TS-ATTITUDE "DVA" je zaměřený na tanec a natáčení klipů. Ještě jsou volná místa
Taneční skupina TS ATTITUDE nabízí spoustu aktivit i dospělým
TS Attitude DKnL přidala na svou "stěnu slávy" další diplomy
TS Attitude postupuje na mistrovství Čech ve Street show
Členové TS Attitude získali na domácí půdě krásné ocenění
Podpořte sportovce ze Dvora Králové - soutěží se o sportovní vybavení
TS Attitude DKnL na Dvorské Jedničce 2018
Pozvánka na Divadelně-taneční show TS ATTITUDE DKNL (25. května 2018)
Radost z pohybu - sportovní lekce pro děti ve Dvoře Králové
TS Attitude DKnL na Dvorské Jedničce 2019
Související odkazy
Taneční skupina Atttitude Dvůr Králové
 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 951x